Na co zwrócić uwagę przy sprzedaży skinów do CS:GO

 

sprzedaży skinów do CS:GO

Większość głównych gier eSportowych jest dostępna dla graczy za darmo. Jak więc firmy deweloperskie zarabiają? Najczęściej decydują się na sprzedaż przedmiotów w grze. Doskonałym przykładem są skórki do CSGO https://skins.cash/pl . W Global Offensive po raz pierwszy pojawiła się bowiem możliwość ozdabiania swoich broni, czy kupowania nowych modeli zawodników. Taka innowacja wywołała bezprecedensowe zainteresowanie wśród graczy, ponieważ wcześniej zasada gry była całkowicie związana z walką pomiędzy dwoma drużynami. 
Do tej pory każda aktualizacja jest bezpośrednio związana z dodaniem nowych modeli broni. Można je zdobyć na kilka sposobów, a mianowicie:

  • po przejściu na nowy poziom (w tym celu należy rozegrać kilka meczów rankingowych);
  • po wybraniu lub zapłaceniu za przedmiot w grze na rynku Steam;
  • korzystając ze specjalnych zasobów przeznaczonych do handlu.

Co ciekawe, wielu użytkowników wykorzystuje teraz skórki w Counter Strike'u, aby zarabiać pieniądze. W końcu, jeśli wybierzesz odpowiedni moment, możesz z powodzeniem sprzedać dany przedmiot. Mówimy tu o wielokrotności pierwotnej kwoty, która została wydana na jego zakup. 

Pięć wskazówek jak sprzedawać skórki

Jeśli jesteś pewien, że chcesz sprzedać swoją skórę, koniecznie zastanów się, jak bardzo opłacalna jest dla Ciebie ta operacja. Warto zwrócić uwagę na poniższe wskazówki, które mogą zmaksymalizować wydajność sprzedaży przedmiotu w grze:

  1. Powinieneś mieć co najmniej jedną transakcję kupna lub sprzedaży skórek na platformie handlowej Steam w tym roku. Jeśli nie, będziesz musiał kupić jedną ze skórek i poczekać siedem dni. Dopiero wtedy system usunie ograniczenia i użytkownik będzie mógł swobodnie wykonywać takie operacje.  Dlatego w kontekście sprzedaży skina trzeba mieć pewność, że jego wartość nie spadnie po tym czasie.
  2. Musisz mieć pewność, że wybrany do sprzedaży skin nie będzie Ci już potrzebny w grze. Z reguły chęć osiągnięcia zysku może doprowadzić do tego, że gracz pozbędzie się swojego ulubionego skinu, który od dawna znajduje się w jego ekwipunku. Tacy użytkownicy później żałują tej transakcji.
  3. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć dynamikę zmiany ceny. Jeśli wartość broni, do tej pory, jest znacznie mniejsza niż szczyt, lepiej poczekać jakiś czas. Na cenę może wpływać wiele czynników, w tym popularność danego typu broni wśród profesjonalnych cyber-sportowców.
  4. Jeśli kupiłeś za konkretną skórę opcjonalne rękawice, lub inne akcesoria, to prawdopodobnie logicznym rozwiązaniem byłoby sprzedać te atrybuty. Po tym wszystkim, bez określonego rodzaju przedmiotu w grze, tracą swoją atrakcyjność wizualną.
  5. Ponadto, ważne jest, aby zrozumieć potencjał danego skinu. Aby to zrobić, ważne jest, aby zrozumieć Counter Strike: Global Offensive. To znaczy, że istnieje potrzeba śledzenia profesjonalnej sceny, komentarzy graczy, zapowiedzi nowych aktualizacji itp.

Dlatego nie każdy gracz otrzymuje ostateczny zysk z zakupu i późniejszej sprzedaży skórek. Przecież wartość i znaczenie tego czy innego przedmiotu zmienia się każdego dnia. Przykładowo, po jednej z aktualizacji firepower aug stał się znacznie wyższy. Zaczął być częściej używany w profesjonalnych meczach, czy klasycznych matchmakingach. W związku z tym koszt wszystkich skinów znacznie wzrósł, ponieważ liczba sprzedaży wzrosła kilkukrotnie. Następnie, po zmianie głównych wskaźników, koszt skinów wrócił do normy.
Jest to tylko jeden z pierwszorzędnych przykładów. Jak wspomniano powyżej, ważne jest, aby zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły.

 

2beac68e0bdfe5bfc97c138f4fc753ce