Jak prawidłowo obstawiać zakłady sportowe

 

zakłady sportowe

Jeśli interesuje Cię kwestia tego, jak obstawiać zakłady sportowe, to gra u bukmachera raczej nie będzie opłacalna. Większość klientów bukmacherów jest na czerwono na tym dystansie. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak się dzieje? Powodów jest wiele, ale prawie wszystkie sprowadzają się do jednego zdania - ci ludzie źle obstawiają.

A jak można oczekiwać pozytywnych rezultatów, kiedy człowiek regularnie popełnia błędy, czasem ich nie zauważając? Oczywiście, że nie. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze na zakładach, najpierw dowiedz się, jak robić to poprawnie, a potem zacznij grać. Ruszamy!

Cel gry w zakładzie bukmacherskim

Rejestrując się na stronie bukmachera, ludzie mają różne cele. W pierwszej kolejności należy określić swoje potrzeby i zdecydować, na co zamierzamy postawić. Może to być dla rozrywki, aby urozmaicić oglądanie meczów. W takim przypadku nie będziesz potrzebował wszystkich zasad opisanych poniżej.

Jeśli Twoim celem jest zarabianie pieniędzy, to proszę bardzo. Nie stawiaj zakładów w oparciu o kursy u bukmacherów. Bądź ze sobą szczery. Stawiaj na mecze, które przeanalizowałeś. Spisz wszystkie oferty. Przeznacz sumę na zakłady, których utrata nie wpłynie na Twoje samopoczucie. Trzymając się tych i innych zasad, które omówimy szczegółowo poniżej, możesz nauczyć się obstawiać poprawnie i zarabiać konsekwentnie.

Wyznacz realistyczne cele

Kiedy zaczynasz obstawiać, zastanów się, czy naprawdę tego potrzebujesz. Jest mało prawdopodobne, że zarobisz fortunę i będziesz podróżować po świecie. Przynajmniej nie od razu. To dużo ciężkiej pracy, aczkolwiek lukratywnej, ponieważ stabilni gracze, którzy są zdyscyplinowani i rozumieją ten sport, zarabiają 20 procent lub więcej swojego bankrolla miesięcznie. Ale czy naprawdę można pracować 30 dni z bankrollem 10 tys. zł, aby zarobić zasłużoną, ale mało znaczącą kwotę 2-4 tys. zł?

Zdobycie więcej na początku jest prawie nierealne. Możesz mieć szczęście, jeśli postawisz kilka zakładów all-in, ale potem te środki przepadną, ponieważ nie wziąłeś pod uwagę ryzyka.

Zanim zostaniesz profesjonalnym hazardzistą, czy wiesz jak zaspokoić swoje osobiste potrzeby przy pomocy swoich dochodów? Czy będziesz w stanie połączyć granie z pracą? Czy masz wystarczająco dużo czasu, aby codziennie analizować wydarzenia sportowe? I czy naprawdę tego potrzebujesz?

Porównaj szanse

Niewielka różnica w kursach zrobi dużą różnicę na dłuższą metę. Weźmy na przykład dwóch zawodników.

Andrey gra w nielegalnym biurze i stawia na sumy, które z równym prawdopodobieństwem wynoszą 1,85-1,85. Pavel również preferuje zakłady totolotka, ale u sprawdzonego i legalnego bukmachera, który daje 1,90-1,90 za równie prawdopodobne wyniki.

Dla ułatwienia przyjmiemy, że podstawowa suma punktów w koszykówce wynosi na przykład 165,5, z tymi samymi wartościami dla over i under. Zakładamy również, że Andrei i Pasha odnoszą sukcesy, a ich współczynnik zdawalności wynosi 55%.

Rozpocznijmy obliczenia. Wyniki 100 transakcji po 10 centów każda są następujące:

Andrey zdobył 18 pkt. proc. - (55 * 0.85 - 45) * 10;

a Pavel zarobił 45 c.u. (55 * 0.90 - 45) * 10.

Różnica w kursach jest nieistotna, ale Pavel dostał dwa razy więcej.

Określić prawdopodobieństwo

Nie polegaj na intuicji, przeczuciach i innych bzdurach. Profesjonalny hazardzista musi zawsze ocenić prawdopodobieństwo wyniku. Na przykład, Andrei mówi, że drużyna gospodarzy wygra mecz. Nie obchodzi go, na jakie kursy postawić. Weźmie albo 1,45 albo 1,70. I już wiesz, jak ważne są kursy.

Jeśli jednak Paweł powie mu, że szacuje szanse na wygraną gospodarzy na 55%, staje się jasne, że nie powinien przyjąć tego zakładu po kursie 1.4 lub nawet 1.7. Oczekiwania matematyczne nie przekraczają jeden (0.55 * 1.7 = 0.935), więc transakcja jest nieopłacalna w perspektywie. Gdyby kurs wynosił około 2.0, to taki zakład byłby uzasadniony.

Strategia ta nazywana jest Value Betting - obstawianie niedowartościowanych kursów, na podstawie statystyk i analiz. Prymitywne wyjaśnienie: zawodnik zdobywa punkty w co trzecim meczu. Okazuje się, że szanse na to zdarzenie wynoszą 1 do 3,3. Jeśli postawisz 10 c.u. na 3 mecze, otrzymasz 33 c.u. Tak jest w teorii, ponieważ przykład bierze pod uwagę powierzchowne statystyki, a nie formę zawodnika, jego motywację, poziom przeciwnika i wiele innych czynników.

Prowadzenie statystyk zakładów

Musisz być świadomy każdej składanej oferty. Zapisywanie swoich transakcji pozwala ci znaleźć swoje mocne i słabe strony. Tylko zapisy zakładów powiedzą Ci, czy Twoje zakłady na baseball są nieopłacalne, negatywne handicapy są bardziej prawdopodobne do przegrania, a kursy większe niż dwa występują z taką samą częstotliwością jak 1.55.

Punkty te są ujawniane po przeanalizowaniu wniesionych zakładów. Zapisz zakład w tabeli lub notatniku, podając datę, turniej, mecz, wynik, szanse na wynik, kwotę zakładu i wynik.

Po pewnym czasie znudzi Ci się to, ale śledzenie zakładów i ich analiza jest tak samo ważna jak znalezienie korzystnych kursów. Jeśli nie prowadzisz statystyk, zarabianie pieniędzy na odległość jest problematyczne, nawet przy dobrych umiejętnościach analitycznych. Pokonaj swoje lenistwo i zapisuj swoje transakcje.

Wąska specjalizacja

Skup się na jednej rzeczy naraz. Wybierz sport na początek, a następnie kilka turniejów. Nie skupiaj swojej energii na egzotycznych dyscyplinach i nieznanych mistrzostwach. Wiedz więcej o nadchodzącym wydarzeniu niż analitycy zakładów bukmacherskich.

Bukmacher nie jest w stanie dokładnie śledzić każdego sportu i każdej ligi. Zazwyczaj firma ma zawody, które są dodawane do składu po to, aby go rozbudować, a nie po to, aby zarobić.

Kiedy przez długi czas śledzi się niepopularne mistrzostwa, wie się o nich więcej niż biuro. Oglądaj każdy mecz, czytaj wiadomości i poznaj informacje wewnętrzne. Zdziwiłbyś się, jak mało uwagi poświęca się Pucharowi Australii w CIS, mimo że jest to dobrze znany turniej. Co w takim razie z mistrzostwami Afryki? Stań się ekspertem w mistrzostwie, które nie interesuje innych. Ze względu na niską konkurencję, wiedza da Ci szansę na zarobienie pieniędzy.

Kontroluj swoje ryzyko

Bukmacherzy kontynuują działalność, ponieważ zarabiają pieniądze. Ludzie nie kontrolują ryzyka i nie rozumieją oczywistości - można wygrywać wielokrotnie, ale przegrać tylko raz.

Oszacuj ryzyko utraty swojej puli hazardowej. Zasadniczo oznacza to, że nie należy stawiać więcej niż można postawić na to. Fajnie jest pójść all-in na tak zwany "żelazny" zakład i zarobić dużo pieniędzy, ale następnym razem masz pecha i twoje saldo spada do zera.

Jeśli prawdopodobieństwo, że zakład zostanie przyjęty jest wysokie, postaw więcej. I na odwrót. Nie skupiaj się tylko na szansach, ale na szansach na taki czy inny wynik. Na przykład, gdy prawdopodobieństwo wynosi 75%, postaw 5% puli, a gdy wynosi 45%, postaw 3% bankrolla.

W ten sam sposób obstawiaj zakłady. Nie rób jednej transakcji dziennie, a potem stawiaj na wszystko. Znajdź optymalną liczbę zakładów tak, abyś miał czas na analizę każdego wyniku.

 

eaea0e013f8c8135f5c8d259dfd1584a