Skonstruowany khokhlata: skład chemiczny

 

Skład chemiczny

Grzbiet zawiera alkaloidy - protopinę (C20H19NO5), dehydrosoridalinę itp.

Właściwości farmakologiczne

Alkaloidy Hokhlata mają właściwość przeciwbólową.

Wskazane właściwości potwierdzono w eksperymentach z proszkiem, mieszaniną, alkoholem (33%) płynnym ekstraktem ciekłym, octu (5%) płynnym ekstraktem z grzebień. Wszystkie leki miały efekt przeciwbólowy. Najbardziej wyraźne było to pół godziny po przyjmowaniu i trwało około 2 godzin. Z czterech leków płynny ekstrakt z octu okazał się najbardziej toksyczny. Badanie działania wlewu Khokhlatki na funkcję żołądka i jelit ludzi i zwierząt wykazało, że spożycie infuzji odpowiadającej 10 g roślin nie powoduje zmiany umiejętności motorycznych przewodu pokarmowego zgodnie z radioskopią .

Podskórne wprowadzenie alkaloidów hachate (10-30 mg/kg) do kotów w znieczuleniu powoduje spadek ciśnienia krwi.

Minimalne śmiertelne dawki z podskórnym wprowadzeniem różnych poszczególnych alkaloidów grzebień białych myszy wynoszą 41-158 mg/kg.

Zastosowanie kliniczne

Grzbiet od dawna jest używany nie tylko jako kojący narzędzie, ale także jako środek, który usuwa drgawki.

Jest stosowany do skurczów żołądka, ostrego i przewlekłego zapalenia żołądka, bólu poporodowego i zawroty głowy, chorób reumatycznych, różnych neuralgii, neurastenii, histerii, rozmycia miesiączkowanie, zaburzenia algiczne.

Dawka dzienna -6-12 g.

Przepisy i narkotyki

Hyunhoseckan. Kłącze herbów, korzeń dudnika różnorodnego, gałęzie drewna cynamonowego - 4 g, suchy imbir - 2 g. Parze komponenty w wodzie i napoju. Weź dwie dawki codziennie.

Stosowany jako przeciwbólowy ból brzucha i dysmenorrhea.

Stare przepisy

Kiedy krew pojawia się w moczu. Kłącze herbów wynosi 38 g, 28 g zboża (ryż, gryka, jęczmień) wcieranie w proszek, napar w 600 ml wody i pij 150 g 2 razy dziennie.

Z dysmenorrheą. Kłącza grzebień (bez skórki, namaszczonymi octem i smażonym), niebo korzeniem zróżnicowanego (nalegającego na wódkę i smażoną) - 38 g, biała warstwa skorupy Tangerine - 75 g zmiel w proszku, ugniatanie łyżką łyżki Na gotowanym kleju i przygotuj tabletki 0,3 G.

Weźmy pusty żołądek na 30 szt., Wpływając z wywar z wózka, w którym rozpuszcza się ocet.

Z ciągłymi frajerami, po porodzie, poczucie ciężkości w głowie, ból głowy, gorączka, poważna słabość. Weź 7-8 g kłącza grzebień (smażony i zagubiony).

Z rozciągającymi więzadłami i uszkodzeniem mięśni lub kości w wyniku upadku. Weź 7-8 g ciasnego kłącza grzebienia 2 razy dziennie.

Z kaszlem spowodowanym zapaleniem oskrzeli weź 7-8 g na dzień 38 g grzebień i 9-10 spalonego ałunu. Zazwyczaj można uzyskać dobry zwrot z wygranych na małych dystansach, ponieważ każdy spin w VAVADA Casino daje szansę na rozbicie jackpota. Niestety, początkujący gracze często popełniają zasadniczy błąd, stawiając pieniądze, których nie są gotowi stracić. To generuje długi, nowe zakłady, znowu długi - i tak w koło. Próba przekształcenia hobby w dodatkowy możliwy dochód jest bardziej realistycznym planem.

 

b867089f9888d28143e310f6f676fbbe