Czy leki anaboliczne wspomagają przyrost masy mięśniowej?

 

Sterydy anaboliczne to seria leków, które stymulują metabolizm białek i pomagają w zatrzymywaniu wapnia w kościach. Leki te są syntetyzowane z testosteronu, męskiego hormonu płciowego. Jednak wiele rodzajów anabolików jest zakazanych w sporcie, co określa się ogólnym terminem "doping".

Czołowi sportowcy, lekarze i naukowcy nieustannie dyskutują nad tym, czy sterydy anaboliczne wspomagają wzrost mięśni i jak bardzo mogą być szkodliwe.

Zasada działania anabolicznego na mięśnie człowieka

Ze względu na zdolność do przenikania przez błony komórkowe, anaboliki mogą wywierać złożony wpływ na tkankę mięśniową. Tworząc wiązania z receptorami androgenowymi w jądrze komórkowym, stymulują syntezę nowo syntetyzowanych cząsteczek białek.

Sterydy anaboliczne przyspieszają wchłanianie substancji niezbędnych do funkcjonowania komórek. Oprócz intensywnego przyrostu masy mięśniowej, preparaty takie

  • zwiększenie wytrzymałości i siły;
  • stymulują spalanie podskórnej masy tłuszczowej;
  • zmniejszenie bólów ścięgien i stawów;
  • Zwiększ definicję i twardość mięśni;
  • Przyspieszenie bezpośredniego dojrzewania i wzrostu czerwonych krwinek.

Najpopularniejsze formy anabolików to proszki, tabletki i zastrzyki domięśniowe. Stosowanie tych leków stało się szczególnie popularne wśród sportowców. Wejdź na stronę https://sterydysklep.com/ aby zapoznać się z ofertą sterydów anabolicznych.

Anaboliki na przyrost masy mięśniowej w sporcie

Sterydy anaboliczne cieszą się dużym zainteresowaniem w sporcie, ponieważ pomagają sportowcom osiągać ich cele. Niestety, niektórzy sportowcy stosują również zakazane produkty dopingowe. Już w 1865 r. oficjalnie odnotowano pierwszy przypadek stosowania dopingu w zawodach. Rok później jeden z zawodników zmarł w wyniku zażycia leku anabolicznego.

Jednocześnie, jeśli octan trenbolonu jest kupowany zgodnie z zaleceniami trenera, tak jak każdy inny produkt wysokiej jakości, możliwe jest uzyskanie pożądanego rezultatu bez żadnych skutków ubocznych. Przyjmowanie anabolików pod nadzorem lekarza, zgodnie z zaleconym schematem i właściwą dietą pomoże skutecznie budować masę mięśniową bez żadnych negatywnych skutków zdrowotnych. W naszym sklepie internetowym https://anaboliki-pl.com/ można kupić anaboliki w najlepszej cenie w Polsce.

Odwrotna strona medalu

Przyjmowanie sterydów anabolicznych, nawet jeśli jest oficjalnie zatwierdzone przez pracowników służby zdrowia, może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Może to wynikać z przyczyn klimatycznych, środowiskowych lub fizjologicznych.

Mogą wystąpić powikłania wynikające z niewłaściwego stosowania steroidów anabolicznych. Jako negatywne skutki po ich zażyciu, leki te mogą powodować:

  • Niepłodność lub impotencja.
  • Depresja.
  • Problemy z wysypkami skórnymi.
  • Zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet i mężczyzn.

Często niekontrolowane przyjmowanie leków może znacznie zwiększyć ryzyko urazów podczas uprawiania sportu. Po pierwsze, próg wrażliwości i granice bólu są zaburzone. Po drugie, ścięgna nie są w stanie wytrzymać naprężeń wywieranych przez przerośnięte mięśnie.

Jeśli trudno jest zaprzestać przyjmowania leków anabolicznych, należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarzy specjalistów i postępować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do leku. Ważne jest przestrzeganie prawidłowych proporcji i odpowiednie łączenie niektórych sterydów anabolicznych z innymi. 

feebcb5e6e62cd06f541c522e56457f8