Co to jest odzyskiwanie?

 

Odzyskiwanie jest popularnym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych i energetycznych domach. Oprócz tego, że oczyszcza powietrze, dodatkowo pozwala na wykorzystanie energii cieplnej, co znacznie zmniejsza koszt ogrzewania budynku. Co to jest odzyskiwanie? Dowiedz się, jak wygląda instalacja i dlaczego warto zainstalować tego rodzaju wentylację mechaniczną.

Czym jest odzyskiwanie i z czego się składa?
Odzyskiwanie jest innowacyjną wentylacją mechaniczną, która pozwala skutecznie rozpowszechniać ciepło w całym budynku, a zatem ze względu na stosowane technologie zmniejsza koszty ogrzewania. W tym nowoczesnym roztworze energia uzyskuje się z zanieczyszczonego powietrza.

Zainstalowany system jest wyposażony w rekuperator, który odzyskuje ciepło i dostarcza świeże powietrze do budynku, a nie CO 2. Cały proces jest kontrolowany, ponieważ powietrze jest wysadzane i wytwarzane jednocześnie. Zatem odzyskiwanie jest jedną z najszybszych metod (oprócz pompy ciepła, izolacji ścian i okien ratujących dach i energię) w celu uzyskania parametrów zużycia energii.

Jak wygląda zespół montażowy?
Podejmując decyzję o odzyskiwaniu, konieczne jest zainstalowanie głównego urządzenia, rekultywa i kanały wentylacyjne w budynku. Metoda instalacji zależy od rodzaju wybranych kanałów - może to być na przykład tradycyjne stalowe lub nowoczesne kanały polietylenowe. Większość z nich znajduje się na nieużywanym poddaszu, podczas gdy w garażu i kotłach zwykle nie są instalowane.

W domu z tak innowacyjną mechaniczną wentylacją nie ma komin dla wentylacji grawitacyjnej, nie ma siatki, okna, w łazienkach nie ma fanów i nie ma otwierania oka. Dzięki temu możesz odjąć dość dużą część inwestycji, co jest kolejną zaletą leczenia ” - dodaje ekspert.

Dlaczego warto wybrać odzyskiwanie?
Odzyskiwanie jest tak popularne, ponieważ pomaga przede wszystkim oszczędzać energię. Instalując ten rodzaj mechanicznej wentylacji zamiast grawitacji, możesz zaoszczędzić do 50% na ogrzewaniu. Ponadto czyste powietrze w pokoju poprawia się i poprawia sen. Ważne jest, aby pamiętać, że otrzymujesz je bez otwierania okien (możesz to zrobić, ale niekoniecznie). Ważną zaletą odzyskiwania jest również to, że dostarczone powietrze jest filtrowane i nie zawiera alergenów, pyłu i innych zanieczyszczeń. Официальный сайт brillx

 

3aac91c3b9bd54bbd0bf99f5ee63529d